Administrationen

  • Gitte Hvid

    Gitte Hvid

    Musikskoleleder
    7996 5201 - mobil 3053 9070
    gh@vejen.dk

  • Trine Vibeke Petersen

    Trine Vibeke Petersen

    Souschef
    7996 5203 - mobil 2041 7336
    tvp@vejen.dk

  • Rikke Holm Lassen

    Rikke Holm Lassen

    Sekretær - vikar
    79965200
    rihl@vejen.dk

  • Camilla Attermann

    Camilla Attermann

    Sekretær - Barselsorlov
    7996 5200
    ca@vejen.dk

  • Anja Nedremo

    Anja Nedremo

    Talentlinjekoordinator - vikar
    79965203

  • Ib Paasch Nielsen

    Ib Paasch Nielsen

    Teknisk servicemedarbejder - kontortid: kl. 9-12 alle dage på nær onsdag
    3017 0638
    ipn@vejen.dk

Lærerliste

  • Anja Nedremo

    Anja Nedremo

    Saxofon

  • Bue Thysen Fogtmann Gundersen Møller

    Bue Thysen Fogtmann Gundersen Møller

    Rytmisk Trommesæt

  • David Sachenskjold

    David Sachenskjold

    Klassisk slagtøj

  • Dragana Budes

    Dragana Budes

    Sang, Musikalsk Grundskole- og Værkstedshold, Begyndersammenspil, Folkeskoleklasser, Klaver, Dagplejehold, Børnehavehold

  • Eyal Pesach Weinberger

    Eyal Pesach Weinberger

    Messingblæsere og Blæsersammenspil, Garder begyndersammenspil, Signalhornhold, Instrumentklasser

  • Hans Ole Bertelsen

    Hans Ole Bertelsen

    Guitar, Rytm.sammenspil

  • Helene Hartz Bak - BARSEL

    Helene Hartz Bak - BARSEL

    Rytm. klaver, Bi-fagsklaver Talentlinjen, Teori- og Hørelære Talentlinjen

  • Jacob Harsbo

    Jacob Harsbo

    Akustisk Guitar, Guitarsammenspil

  • Jacob Kromann-Gallop

    Jacob Kromann-Gallop

    Guitar - El-guitar - Rytmisk Sammenspil - Talentlinjesammenspil

  • Jens Bech Hald

    Jens Bech Hald

    Rytm. Klaver og Keyboard, Teori- og Hørerlærer Talentlinjen

  • Jens Christian Lietzen

    Jens Christian Lietzen

    Vejen Garden

  • Lasse Specht Jacobsen

    Lasse Specht Jacobsen

    Klarinet

  • Mads Fynbo Lassen

    Mads Fynbo Lassen

    Guitar, El-guitar, El-bas, Rytm. sammenspil, Instrumentklasser

  • Mats Rudklint

    Mats Rudklint

    Klaver, Musikalsk Grundskole og værksted, Børnehave- og Dagplejeforløb, Babyrytmik

  • Mikael Haaning

    Mikael Haaning

    Klaver, Kirkeorgel, Hørelære

  • Sandor Szasz

    Sandor Szasz

    El-bas, Kontrabas, Instrumentklasser

  • Simon Voigt

    Simon Voigt

    Tværfløjte, Instrumentklasser

  • Stella Ørn

    Stella Ørn

    Blokfløjte, Blokfløjteorkester, Musikalsk Grundskole- og Værksted, "The Mix" (klassisk sammenspil), Folkeskoleklasser

  • Stine Staub Olesen

    Stine Staub Olesen

    Cello, Instrumentklasser

  • Taras Strakhotskyy

    Taras Strakhotskyy

    Violin, Bratch - Violin sammenspil, Strygeorkester